На варті української ідентичності – національна мова
В умовах повномасштабної війни українська мова стала ще більш потужним маркером національної ідентичності, незалежності, волі та незламності духу. Тому розмовляти українською — це не лише питання національної гордості, а й один із способів збереження унікальної культурної спадщини, яка пов'язує нас, сучасних українців, з нашими предками.
У комунальному закладі «Центральна бібліотека» Олександрівської селищної ради відбулося відкриття розмовного клубу з української мови «Рутенія». Бібліотекарі ознайомили учасників заходу з історію та особливостями унікального графічного шрифту «Рутенія», з видатною особистістю нашого часу – заслуженим діячем мистецтв України Василем Чебаником, який понад 20 років займається відродженням української абетки «Рутенія» та традицій української писемності.
Серед гостей були, начальник відділу культури та туризму - Людмила Гунько, помічник-консультант народного депутата Олеся Довгого - Катерина Бондаренко, Василь Білошапка – т.в.о. директора КУ «Олександрівського краєзнавчого музею». Заслужений вчитель української мови Наталія Вихрист розповіла про важливість вивчення та збереження національної мови. Талановита поетеса нашого краю Надія Поцелуйко декламувала свої милозвучні вірші про мову, наших захисників та незламність українського народу. Представниками від ВСП ПТУ № 16 селища Олександрівка були Любов Гниляк, викладачка іноземної мови, а також викладачка української мови та літератури Наталія Пономаренко, яка зачитала власну поезію «Моя граматика». Особливими гостями стали внутрішньо переміщені особи з Донбасу. Одна з них – Тимошенко Людмила виконала українську пісню-реквієм «Степом». По завершенню заходу помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Катерина Бондаренко подарувала гостям чудові презенти.
Захід пройшов у теплій атмосфері поетичного слова та патріотичної пісні. Щиро дякуємо усім гостям заходу за неймовірні вірші та пісні, за ваш талант, творчість та підтримку!
Немає коментарів:
Дописати коментар